Вибір технічної деревини у великих обсягах на майданчиках ТБ «УЕБ»


Згідно Постанови КМУ № 1178 від 04.12.2019 року реалізувати великі кількості технічної деревини можна на електронних торгах Prozorro.Sale з 01.02.2020 року. Кожен бажаючий має можливість придбати великі обсяги лісу без хабарів та на законних домовленостях. Використання державного сервісу дозволяє обрати найбільш вигідні умови та бути впевненими, що виручені кошти з реалізації підуть на розвиток лісової галузі в країні https://sale.ueex.com.ua/news/tehnichna-derevyna-na-elektronnomu-majdanchyku-prozorro-prodazhi.

Характеристики технічної деревини

На Prozorro.Продажі технічна деревина відповідає встановленій класифікації. Лісоматеріали технічної якості – це відходи, які використовуються в промислових технологічних процесах. Сировина з хвойних лісів характеризується вираженим хвойним запахом завдяки наявності смоли в каналах деревини.

На відміну від стовбура сосни, популярного при виготовленні різних лісоматеріалів, рання його частина більш світла та пронизана смолою. Технічна деревина характеризується міцністю та більш стійкіша до вологого середовища і процесів гниття. Таке дерево широко використовується в будівництві, при виготовленні меблів, на автомобільних заводах, в процесі виготовлення залізничного транспорту та пароплавів.

Деревина з мордвини менш смоляниста та не поступається міцністю та твердістю. Такий матеріал також стійкий до гниття, але може розтріскуватись. Візуальні характеристики мордвини дозволяють використовувати деревину для виготовлення предметів інтер’єру та меблі.

Ліс з листяних дерев може бути твердим (бук, дуб, клен, ясень, граб, коркове дерево) або м’яким (липа, вільха, береза, осика). Така деревина може використовуватись в залежності від технологічних потреб.

Продаж на ТБ «Українська енергетична біржа»

Основною метою Постанови №1178 є забезпечити реалізацію енергетичних ресурсів країни через електронні аукціони Прозорро.Продажі. Такі вимоги дозволяють реалізовувати частину необробленої деревини державними лісгоспами без тіньових схем.

На порталі Прозорро.Продажі, доступ до якого можна отримати зареєструвавшись на sale.ueex.com.ua, доступні для придбанні лоти понад 200 тис. грн., та мінімальним обсягом сировини – за 150 куб.м.

За час дії вимоги, з лютого 2020 року, на Prozorro.Sale успішно пройшло 1500 торгів, з вирученими коштами 352 млн.грн.  Із загальної суми більше 13,5 млн. до держбюджету сплачено клієнтами ТБ «УЕБ». Такі показники підкреслюють важливість цього питання і вигідні для реалізаторів, покупців та в цілому для країни. Прозора здорова конкуренції на рівних умовах дозволяє розвивати успішну лісову галузь України.